Různý CSS styl v různých prohlížečích

Kolem roku 2004 dávalo smysl řešit rozdíly mezi prohlížeči tím, že se dělaly různé hacky. Přidávala se chybná podtržítka, chybné uvozovky, neexistující vlastnosti nebo chybná rovnítka. Tato stránka dříve obsahovala dlouhý a podrobný popis, jak se to dělá.

V roce 2016 nic z toho už nedává smysl. Prohlížeče podporují CSS natolik podobně, že žádné hackování není potřeba. Zejména to platí, pokud se na začátku kódu použije správné doctype, tedy zpravidla <!doctype html>.

Jediné, co z doby před více než deseti lety zbylo a je to pravděpodobně funkční, jsou podmíněné komentáře pro Internet Explorer. Nic extra hezkého, něco to dělá.

Podmíněné komentáře v HTML

Nejpoužívanější způsob, jak poskytnout jiný styl určité verzi Internet Exploreru jsou podmíněné komentáře.

<!--[if IE]>
<link rel="stylesheet" href="styl-pro-explorer.css">
<![endif]-->

Tento příklad funguje takto: pokud je prohlížen v Internet Exploreru, připojí se ke stránce stylopis styl-pro-explorer.css. Pokud je stránka prohlížena v jiném prohlížeči, je celá konstrukce považována za HTML poznámku a styl se nepřipojí.

Podmínky pro jiné prohlížeče než pro IE neexistují (neexistuje např. nic jako [if Firefox]). To ale většinou nevadí, protože v praxi je potřeba hackovat Explorer a ne jiné prohlížeče.

Styly se dají podmínkově připojovat i pro různé verze Exploreru. Podrobnosti prosím hledejte na stránce Podmíněné komentáře v HTML.

Poslední aktualizace 27.2.2016

 

Reklama

www.webhosting-c4.cz, webhosting s doménou v ceně. 20GB
o tvorbě, údržbě a zlepšování internetových stránek

Návody HTML CSS JavaScript Články Ostatní

CSS kurz Přehled hodnot Vlastnosti CSS příklady

Jak psát web píše Yuhů, Dušan Janovský. Kontakt.