Test CSS vlastnosti word-wrap a overflow-wrap

Word-wrap dříve fungoval pouze v Exploreru. Postupem času začal fungovat v jiných prohlížečích a byl nahrazen vlastností overflow-wrap.

Tento oddíl má nastaveno word-wrap: break-word; Velicedlouhéslovoslovoslovoslovoslovoblablablaslovopokračujeneustálepokračujejednodlouhéslovoblablablaaještěchvíliještějedenkousektextuabudemepomalukončittadykončíteď! A pokračují další slova, aby bylo vidět, že jak se následující text láme a jak si poradí s nejneobhospodařovávatelnějšími slovy. Je vidět, že text se zachovává, ale dlouhé slovo se zlomí.


Tento oddíl nemá nic nastaveno nijak. Velicedlouhéslovoslovoslovoslovoslovoblablablaslovopokračujeneustálepokračujejednodlouhéslovoblablablaaještěchvíliještějedenkousektextuabudemepomalukončittadykončíteď! A pokračují další slova, aby bylo vidět, že jak se následující text láme a jak si poradí s nejneobhospodařovávatelnějšími slovy. Je vidět, že dlouhé slovo rozšíří prvek.


Tento oddíl má nastaveno word-break: break-all; Velicedlouhéslovoslovoslovoslovoslovoblablablaslovopokračujeneustálepokračujejednodlouhéslovoblablablaaještěchvíliještějedenkousektextuabudemepomalukončittadykončíteď! A pokračují další slova, aby bylo vidět, že jak se následující text láme a jak si poradí s nejneobhospodařovávatelnějšími slovy. Je vidět, že dlouhé slovo se sice zlomí, ale zlomí se i krátká slova.

 

Tento oddíl má nastaveno synonymní znění overflow-wrap: break-word; Velicedlouhéslovoslovoslovoslovoslovoblablablaslovopokračujeneustálepokračujejednodlouhéslovoblablablaaještěchvíliještějedenkousektextuabudemepomalukončittadykončíteď! A pokračují další slova, aby bylo vidět, že jak se následující text láme a jak si poradí s nejneobhospodařovávatelnějšími slovy. Je vidět, že text se zachovává, ale dlouhé slovo se zlomí.
Tento oddíl má nastaveno overflow-wrap: anywhere; Velicedlouhéslovoslovoslovoslovoslovoblablablaslovopokračujeneustálepokračujejednodlouhéslovoblablablaaještěchvíliještějedenkousektextuabudemepomalukončittadykončíteď! A pokračují další slova, aby bylo vidět, že jak se následující text láme a jak si poradí s nejneobhospodařovávatelnějšími slovy. Je vidět, že text se zachovává, ale dlouhé slovo se zlomí.

 

 

Pro detailní pochopení příkladu si prosím zobrazte zdroj.

CSS příklady