O této helpce

Tato nápověda k programu FrontPage 2000 je neoficiální a nikdo mě za ní neplatí. Pokud se mi v programu něco nelíbí, tak to nezatajuji. Snažím se pouze vyplnit mezeru, která na českém webu o tomto zajímavém programu existuje.

Psal jsem to celý březen 2001, ale zároveň jsem balil Lucku a chodil na civilku, takže jsem tomu psaní moc nedal. Mnoho věcí potřebuje dodělat. Prosím, pište mi své poznatky, dotazy a názory. A zrušte už někdo vojnu!

Původně jsem nezamýšlel zmapovat funkce FrontPage tak podrobně, ale nakonec to bylo snazší, než vybírat zajímavosti.

Zbytek této stránky jsou různé kecy podobné takovým těm prvním šesti stránkám v každé knížce, které se přeskakují. Můžete si rovnou přečíst, jak začít.

Download helpky

Dávám k dispozici zabalenou verzi celého tohoto webu. Po rozbalení na disku je plně funkční kromě vyhledávání. (Pro vyhledávání na disku si vlezte Průzkumíkem do souborů a dejte F3). Je to celý zabalený web jakpsatweb.cz, ne pouze tato helpka.

Licenční podmínky

Tyto texty jsou jako studijní materiál plně k dispozici soukromým osobám pro jejich vlastní účely. Bez písemného svolení autora nesmějí být hromadně tištěny, distribuovány hromadně elektronickou poštou nebo použity jako hlavní studijní materiál pro organizované kurzy či pravidelnou výuku. Žádná část textů nesmí být kopírována nebo citována bez písemného svolení autora.

"FrontPage" je registrovanou ochrannou známkou firmy Microsoft Corporation. 

Cílová skupina

Třebaže vím, že práce s počítačem není snadná, nepředpokládám, že by se o tvorbu internetových stránek zajímali úplní tupci. Takže příkazy, které mi přišly jasné, prostě nerozebírám. Rozhodně to není žádné "klikněte na OK pro potvrzení, Cancel pro zrušení".

Překlady

Zejména jsem chtěl ulehčit těm uživatelům programu, pro které není angličtina přirozeným prostředím. Při překládání termínů jsem se snažil co nejvíce držet zažitých konvencí systému Windows a podobných termínů v programu MS Word.

S příchodem verze 2002, která je česky, jsem seznal, že překladatelé buďto nevědí, která bije, nebo mají příliš svázané ruce marketingem. Prostě se ten český překlad programu podstatně liší od termínů, které jsou logické a které používám zde. Co naděláme, přepisovat to už nebudu.

Konvence

Při popisování příkazů z nabídek používám spojovníkovou konvenci Nabídka - Příkaz - Podpříkaz - Karta.

Některé termíny:

Menu aneb nabídka je ten šedivý proužek File Edit View..., ze kterého se rolují příkazy.

Panely nástrojů jsou ty proužky obrázkových tlačítek tlačítka pod Menu.

 HTML interpretace

Velmi často popisuji charakteristiky HTML kódu, který je programem generován. Domnívám se totiž, že pouze studiem jazyka HTML se lze dostat ve stavbě stránek na slušnou úroveň. Ovšem pokud HTML nehovíte, v klidu ty odstavce přeskakujte.

Co zde nenajdete

Poděkování

Fínovi, který pečlivě prošel celý web a upozornil mě na bludné odkazy, chybějící obrázky, rozhozené odstavce a také byl první, kdo mě pochválil.

 

Reklama

www.webhosting-c4.cz, extra rychlý SSD webhosting s doménou v ceně
o tvorbě, údržbě a zlepšování internetových stránek

Návody HTML CSS JavaScript Články Ostatní
Encyklopedie FrontPage Reklama PHP Server

Jak psát web píše Yuhů, Dušan Janovský. Kontakt.