Názory k příspěvku Překlad The Cluetrain Manifesto:

Marek Prokop
http://www.sovavsiti.cz/
30.12.2011 11:02
Děkuji zdvořile. Konečně mohu žáky na školení odkazovat na českou verzi.
BoB
http://lakave.info
30.12.2011 11:49
Chytře napsaný manifest, ale na můj vkus v moc pesimistickém a agresivním tónu - tónu, ve kterém se nedává dobrá rada, ale vyhrožuje.
Jarda F.
http://www.ctyrkolky.com
30.12.2011 20:59
ahoj,
teď to nemyslím jako kritiku, ale jako dobře míněnou radu: ten text na mě působil špatně. Nemyslím obsahem, ale stylisticky. Velmi špatně se mi to četlo a vlastně jsem to ani nedočetl dokonce. Přes ty nepřirozené obraty a formulace jsem se jen obtížně prokousával k obsahu sdělení. Mám-li hovořit za sebe, knížku bych si nekoupil.
Neříkám to proto, abych naštval, urazil, zesměšnil nebo ponížil. Říkám to proto, abych pomohl.
Jarda
Marek Prokop
http://www.sovavsiti.cz/
31.12.2011 14:52
Jardo, za to Dušan nemůže. Ten text je těžký i v originálu, protože má nutit čtenáře přemýšlet. O to větší obdiv Dušanovi patří, že to dokázal tak dobře přeložit.
Carl114
http://tomaserlich.cz/
1.1.2012 17:17
Páni, děkuji všem za překlad. Už je stránka na liště a budu jej postupně číst. Vždycky si hrozně vážím překladů, protože je to vážně těžké. Rád se vždy něco přiučím, poučím a šťastný nový rok :).
Vuk
9.1.2012 19:27
Pěkné. Jeden bod za druhým se dá podepsat. Ale optimista moc nejsem, bylo to napsané před třinácti lety a ještě furt si toho asi moc firem nevšimlo - jistě ne u nás, a v zahraničí to o moc lepší taky nebude. Nejspíš zas takovou mocí "my uvědomělí konzumenti" nevládnem (ať už mezi ně zrovna já patřim nebo nepatřim).
Martin Prokeš
23.4.2013 09:21
Ten manifest mi přijde naprosto odtržený od reality. Týká se tak jednoho procenta inteligentních zákazníků.

Měl jsem ale tu čest přičichnout k oborům, které se týkají těch horších vrstev společnosti (kteří tvoří většinu "masy") a tam nic z toho rozhodně neplatí. Jde o stádo hloupých zoufalců, kteří nechápou psaný text, protože čtou pomalu a neradi, nedokážou objektivně rozlišit "výhodné" x "nevýhodné", neumí si spočítat triviální operace na úrovni procent a neumí komunikovat. Jsou velmi snadno manipulovatelní.

Dělat s takovým materiálem třeba "focus group" je neuvěřitelná bolest. Přitom oni si vlastní omezenost vůbec neuvědomují. Často jsou přehnaně sebevědomí a jejich mozky vytvořily obskurní modely, aby vysvětlily chaotický svět kolem nich. Těmto modelům pak ti lidé neochvějně věří.
Přidat názor

(nezobrazí se, pouze to uvidím v adminu)

(zobrazí se vpravo nad příspěvkem)

Nejsi-li robot, zadej prosím číslo sto patnáct: