Nastavení domovské stránky

nastavit jako domovskou stránku

Funguje v Internet Exploreru od verze 4. Pro zkopírování příkladu si zobrazte zdroj. Pro detailní pochopení příkladu kontaktujte vývojáře Mrkvosoftu, protože nikdo nechápe, proč je to takhle.

Zdrojový kód:

<a onclick="this.style.behavior='url(#default#homepage)'; this.setHomePage('http://www.jakpsatweb.cz'); return false" href="#">nastavit jako domovskou stránku</a>

Prohlížeč se před nastavením domovské stránky zeptá, zda si přejete nastavit domovskou stránku. Bez tohoto dotazu to nejde. Viděl jsem nějaký java applet, který využívaje nějaké chyby v IE 5 uměl přenastavit domovskou stránku automaticky (bez dotazu), ale většina prohlížečů na to už má záplaty.

V jiných prohlížečích než Internet Explorer nelze javascriptem nastavit domovskou stránku.

Další příklady na jakpsatweb, další příklady javascriptu.

Zjištění domovské stránky

Ono to moc nejde. Jediné, co jde, je zjistit, zda má uživatel jako domovskou stránku nastavenou stránku z mého webu. Jinak řečeno javascript na Seznamu pozná, jestli má uživatel nastaven Seznam jako HP, kdyby to ale chtěl zjišťovat skript na Centrum, tak to nezjistí. Zjistil by to pouze v případě, že by měl nastavenou HP na Centru. Opět je to jenom pro Explorer a dělá se to takhle:

<script>
if(!document.body.isHomePage("http://mojeStranka")) {vypiš odkaz na přidání}
</script>

Jinak řečeno objekt document.body má medotu isHomePage() s parametrem konkrétní stránky. A ta metoda vrací false nebo true. Testováno v IE 6. Nevím, jestli to bere v úvahu koncové lomítko, ale když jsem to v IE6 zkoušel, tak bylo jedno, jestli tam to lomítko je, nebo ne.