FrontPage 2000

Spelling - kontrola pravopisuNabízené opravy nečeského slova "hodne". Zajímavý je návrh "hone", což je pravděpodobně oslovení od "hon".

Pokud je FrontPage dobře nastavený, označuje slova, která nejsou česky tak, že je podtrhává červenou vlnovkou. Nejjednodušší opravou potom je kliknout na takové slovo pravým tlačítkem a vybrat si vhodnou opravu. 

Tools - Spelling

Dokonalejší kontrolu pravopisu poskytuje příkaz Tools - Spelling (nebo klávesa F7).

 

Nastavení kontroly pravopisu

Dělá se to na kartě General v Tools - Page Options

Pro správné nastavení jazyka je ještě potřeba zkontrolovat dialog File - Properties - Language. V tom horním políčku je potřeba mít Czech. 

Kontrola více stránek najednou

V zobrazení složek (View - Folders) se zadá příkaz Tools - Spelling. FrontPage se zeptá, zda se mají kontrolovat všechny stránky, nebo jenom ty označené, a pak už jede. Kontroluje stránku po stránce, u každé, kde najde chybu, vypíše jméno stránky, počet chyb a hlavně i nečeská slova.

Jakmile se stránky otevírají z výsledků, ukazují se chyby, opravují se a po skončení jedné stránky se může automaticky přejít na další.

Thesaurus -- slovník synonym

Thesaurus není druhohorní ještěr, jak jsem se zpočátku domníval, ale krásná pomůcka pro toho, komu někdy vypadne z hlavy slovo. Stačí si dát kurzor do slova, u kterého chcete znát synonymum a zadat Tools - Thesaurus (nebo Shift + F7). Pokud má program slovo ve slovníku synonym, nabídne opravy.

Někdy má slovo více významů.

Ovšem mnoho slov v tom slovníku synonym prostě vůbec není.

 

Reklama

www.webhosting-c4.cz, extra rychlý SSD webhosting s doménou v ceně
o tvorbě, údržbě a zlepšování internetových stránek

Návody HTML CSS JavaScript Články Ostatní
Encyklopedie FrontPage Reklama PHP Server

Jak psát web píše Yuhů, Dušan Janovský. Kontakt.