FrontPage 2000

Náhled v prohlížeči

Preview in Browser z nabídky File umožňuje zobrazit právě upravovanou stránku v nějakém prohlížeči.

Výběr prohlížeče

FrontPage se ptá, jaký prohlížeč má použít. Tlačítkem Add se dá prohlížeč přidat (je potřeba ho mít nainstalovaný), zadává se jméno a cesta. Tlačítkem Edit se dá jméno měnit.

Nejčastějšími prohlížeči jsou Internet Explorer a Netscape Navigator. Je třeba brát v úvahu, že naprosto nevím, jaký prohlížeč používá můj čtenář. Může mít třeba pět let starou vykopávku. Což je důvod, proč mít nainstalované všechny prohlížeče, co seženu. Instalačky starších verzí prohlížečů se dnes shánějí špatně, nejlépe je prohrabat cédéčka časopisů. Pokud k tomu přidáte Mozillu a Operu a pár dalších, můžete stránky testovat v půltuctu prohlížečů. Je problém mít na počítači více verzí Internet Exploreru, protože každá novější verze záměrně likviduje svoje předky (u verze 5.0 se dá nastavit soužití se čtyřkou).

Rozlišení

Window size je důležitá věc pro autory, kteří si zakládají na designu (naivně se domnívají, že se jejich stránka bude zobrazovat v maximalizovaném okně) a chtějí, aby to šlapalo i klientům s nižším rozlišením.

Dá se nastavit, zda se má stránka před prohlížením napřed uložit (což je moudré).

Rozdíl mezi zobrazením Preview v editoru a funkcí Preview in Browser je dvojí. Jednak si lze vybrat prohlížeč, jednak se stránky načítají z aktuálního umístění na disku. Preview z editoru stránku tahá z nějaké vyrovnávací paměti.

Zobrazení aktivních prvků

U off-line webu (na lokálním disku) se aktivní prvky typu počitadel nebo ASP skriptů nezobrazí, leda byste použili server (adresa musí tedy začínat http://).

Prohlížení z disku

Preview in Browser je ekvivalentní k prohlížení souborů přímo z disku (u off-line webů) nebo z internetu (on-line weby), akorát je rychlejší.

Kdo si pamatuje starší verzi FrontPage 98, toho možná zaujme, že tam se k prohlížení i k preview používal lokální server.

Proč používat víc prohlížečů?

Protože každý prohlížeč zobrazuje stránky trochu jinak. Je potřeba se přesvědčit, zda to někde fatálně neblbne.

Tlačítko

Tlačítko na standardním panelu nástrojů vynechává výběr prohlížeče a používá naposledy použitý.

 

Reklama

www.webhosting-c4.cz, extra rychlý SSD webhosting s doménou v ceně
o tvorbě, údržbě a zlepšování internetových stránek

Návody HTML CSS JavaScript Články Ostatní
Encyklopedie FrontPage Reklama PHP Server

Jak psát web píše Yuhů, Dušan Janovský. Kontakt.