FrontPage 2000

Výběr barvy

Ve FrontPage je výběr barvy třístupňový:

  1. Napřed si můžete vybrat ze šestnácti základních barev Windows (plus vlastní plus užité, viz níže). Tato škála obvykle dostačuje.
    Základní výběr barev
  2. Pokud výběr nedostačuje, vyberte More colors (více barev). Zobrazí se velký šestiúhelník obsahující 216 "bezpečných" barev a pár stupňů šedi. Hezká funkce je kapátko (select); ta dovoluje nakliknout barvu odkudkoli z obrazovky. 
  3. Pokud ani to nestačí, klikněte na Custom, tam si můžete namíchat barvu zcela libovolnou. 

Vlastní barvy -- Custom colors

Pokud se vám nějaká barva líbí, můžete si ji v tom třetím přidat do vlastních barev. Pak se bude zobrazovat hned v prvním výběru na kterékoli stránce ve FP. 

Užité barvy -- Document's colors

Pokud někde ve stránce použiji barvy písma nebo pozadí, budou se mi zobrazovat hned při prvním výběru pod pojmem Document's colors.

Barvy motivu -- Themes colors

Pokud máte pro stránku zvolené téma (Themes), přidávají se do nabídky barvy ladící s designem zvoleného motivu. 

Doporučení

Není žádná chyba barvu u většiny elementů nedefinovat a nechat Automatic. Barva bude potom záležet na klientovi (na prohlížeči).

Osobně doporučuji vybrat si z toho šestiúhelníku bezpečných barev. Bezpečné se jim říká z toho důvodu, že se správně zobrazují i na monitorech s 256 barvami. Pokud si myslíte, že to není důležité, tak já si myslím, že to důležité je: za chvíli budeme mít barevné mobily.

Tato škála 216 barev se nazývá též Netscape paleta. Jak jistě chápete, tento termín se nemohl v Microsoft FrontPage objevit.

 

Reklama

www.webhosting-c4.cz, extra rychlý SSD webhosting s doménou v ceně
o tvorbě, údržbě a zlepšování internetových stránek

Návody HTML CSS JavaScript Články Ostatní
Encyklopedie FrontPage Reklama PHP Server

Jak psát web píše Yuhů, Dušan Janovský. Kontakt.